Reklama

Jestem Benedykt, wasz brat

Jestem Benedykt, wasz brat

05.05.2009
Czyta się kilka minut
Przed kilkoma miesiącami, uczestnicząc w Jerozolimie w katolicko-polsko-żydowsko--izraelskiej konferencji teologicznej, słyszeliśmy z ust żydowskich partnerów określenie "nasz papież w odniesieniu do Jana Pawła II. Czy Benedykt XVI po swojej wizycie w Ziemi Świętej również zyska w ich oczach tak życzliwe miano?
Benedykt XVI / fot. KNA-Bild
O

O papieskiej pielgrzymce do Ziemi Świętej mówiło się od jakiegoś czasu. Jednak 12 lutego 2009 r. Benedykt XVI zaskoczył delegatów konferencji przewodniczących amerykańskich organizacji żydowskich, mówiąc w Watykanie: "Przygotowuję się do odwiedzenia Izraela - ziemi, która jest święta zarówno dla chrześcijan, jak i dla Żydów, ponieważ to tam znajdują się korzenie naszej wiary". Kilka dni później premier Izraela Ehud Olmert poinformował oficjalnie, że w maju odbędzie się wizyta Benedykta XVI. Natychmiast pojawiły się medialne interpretacje, że Papież chce jak najszybciej zatrzeć niedobre wrażenie po aferze z bp. Williamsonem. Czy to naprawdę główny motyw wizyty?

Pomijając już czysto chrześcijański aspekt duchowy pielgrzymki papieża do Ziemi Jezusa, nie można zgodzić się z przypuszczeniami, że życzliwość Benedykta XVI wobec Żydów i Izraela podczas najbliższej...

13330

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]