Reklama

Jest ciężko

Jest ciężko

02.04.2012
Czyta się kilka minut
Pisałem w tym miejscu niedawno o wesołej trójce, współtworzonej przez Jana Rokitę, Łukasza Gibałę i Jarosława Gowina.
1

1
W zeszłotygodniowej prasie moją uwagę przyciągnęła trójka ogarnięta zupełnie innym nastrojem, przygaszonym i melancholijnym: Marek Król, niegdyś właściciel i redaktor tygodnika „Wprost”, Michał Kamiński, były spin doktor, i Jacek Kurski, eks bulterier Prezesa.

2

Redaktor Król wyznaje braciom Karnowskim z przejmującą szczerością: „Piszę trochę felietonów, ale z tego nie da się wyżyć. Przejadam oszczędności. Próbuję sprzedać dom. Pracuję nad książką. Chcę wreszcie zamknąć sprawę lustracyjną. Nie ukrywam – jest ciężko”. („Uważam Rze” z 26 marca). Europosłowie Kamiński i Kurski znoszą lepiej apokalipsę zgotowaną im przez los; pierwszy z nich nie uskarża się Janinie Paradowskiej („Polityka” z 28 marca), drugi dzielnie znosi przesłuchanie, jakie urządził mu Robert Mazurek („Plus-Minus” z 31 marca/1 kwietnia).

3...

2727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]