Reklama

Ładowanie...

Jarosław Mikołajewski: wiersze

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Rok olimpijski
m

mówi się wokół i mówi się głośno

że w tym roku odejdzie wielu pięknych ludzi

rzeczywiście

patrzę na molo i na samej krawędzi

rozpoznaję kilku starców i chorych na raka

płaszczyznę stóp mają jeszcze na deskach

lecz palce zagięte już w kierunku morza

jeden patrzy na mewę

drugi w otchłań pod sobą

trzeci w tę dalszą

nad którą unosi się łódź ratownika

i materac z zaspaną dziewczyną

jest rok 2004

sędzia ponagla urywanym wiatrem

nie ma cierpliwości dla zwłoki

ale boi się strzału

odpowiedzialność za metę

przekracza jego granice

nie ma też pojęcia co trzeba by zrobić

gdyby któryś z...

1736

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]