Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

„Ja się do siebie nie nadaję”

„Ja się do siebie nie nadaję”

26.12.2015
Czyta się kilka minut
Czujecie się tak czasami? Na pewno się czujecie.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
K

Kiedyś przyśniło mi się zdanie: „Czasem nie można pogodzić tego, że jesteś, i tego, kim”. Teraz podobne odnajduję na okładce tomiku, który zawiera wiersze oraz prace plastyczne autorek i autorów związanych z wrocławską Galerią ArtBrut.

Pisze Wanda Sidorowicz:

To mam być ja
jest wiele Wand
ja jestem jakimś klonem.
Ja się do siebie nie nadaję.
Trudno jest kochać siebie.
Trzeba się zagłębiać w siebie bez obawy
ale to niełatwo rozpoznać.

Galeria ArtBrut skupia artystów z niepełnosprawnością intelektualną i z zaburzeniami psychicznymi. Niemożność poznania siebie, zrozumienia, kim właściwie się jest, to motyw, który powraca w wielu utworach. Autorzy rzadko mówią wprost o odrzuceniu. To, czego doświadczają od innych, uwewnętrzniają, zamieniają w konflikt, który rozgrywa się w...

4388

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]