Reklama

Ładowanie...

Iniemamocni dla Jezusa

24.09.2013
Czyta się kilka minut
Awangarda katolików chce „obudzić olbrzyma”, czyli polskie parafie. Taki plan został podjęty na II Ogólnopolskim Kongresie Nowej Ewangelizacji.
M

Mam poczucie, że my tego nie zrobimy. Obudzenie tego olbrzyma, którym jest parafia, to nie jest zadanie dla jakiegoś zespołu. Tego musi dokonać Duch Święty – powiedział bp Grzegorz Ryś na otwarcie kongresu, który 19-22 września odbywał się w Warszawie.
Schola intonuje: „Duchu Święty, wołam, przyjdź”. W śpiew natychmiast włącza się kilkaset osób zebranych w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego. Kobiety i mężczyźni w różnym wieku, księża, siostry zakonne. „Przyjdź do nas, Panie, jak przyszedłeś do uczniów w Wieczerniku” – coraz więcej rąk wędruje do góry w geście modlitwy, głosy śpiewających przeplatają się z dźwiękami nieznanej mowy, tzw. mówienia językami.
– Kto należy do szkół nowej ewangelizacji? – pyta bp Ryś. Zgłasza się kilkadziesiąt osób. – Kto z neokatechumenatu? – wynik jest podobny. Po pytaniu: „Kto jest ze swojej parafii?”, podnoszą się pojedyncze ręce. –...

7391

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]