Reklama

Idźcie i nadawajcie w imię moje

Idźcie i nadawajcie w imię moje

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Teleewangeliści nie roztrząsają skomplikowanych kwestii moralnych. Idzie o to, by słuchacz pojął, z jak wielką intensywnością można doświadczać prawdy Objawienia.
K

Komu zdarzyło się spędzić wieczór przed telewizorem z platformą cyfrową, ten zapewne prędzej czy później zabrnął w kanały oznaczone numerami 300 i większymi - i zobaczył to, co Amerykanie nazywają teleewangelią. Stacje takie jak 3ABN czy TBN specjalizują się w transmisjach z tzw. mega-churches, gigantycznych zgromadzeń skupionych wokół ożywionych charyzmą mówców. Owi kaznodzieje wyglądają jak ożywione figurki świętych z parafialnego odpustu: mają różowe policzki, białe jak śnieg zęby, ich włosy przypominają trwałą konstrukcję. Są niebywale sprawni fizycznie i wokalnie: potrafią przemawiać godzinami i czynią to z wprawą pierwszorzędnych wykonawców estradowych. Gest, chód, tempo wypowiedzi, wreszcie sama modulacja głosu - wszystko to sprawia, że nawet sceptyczny widz musi co najmniej zatrzymać się i spojrzeć. I wysłuchać choć kilku zdań, zanim przerzuci kanał.

...
8349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]