Reklama

Huragan był tylko początkiem

Huragan był tylko początkiem

25.03.2019
Czyta się kilka minut
Po nim przyszły powodzie, pierwsze przypadki cholery oraz obawa, że zniszczone przez wiatr i wodę plony spowodują w kolejnych miesiącach niedobór żywności.
YASUYOSHI CHIBA / AFP / EAST NEWS
C

Cyklon Idai – jeden z najsilniejszych zanotowanych na półkuli południowej – przeszedł nad Mozambikiem, Zimbabwe i Malawi. Bilans (niestety, niepełny): 750 ofiar i ponad 100 tys. ludzi w obozach przejściowych. Tylko w rejonie portowego miasta Beira w Mozambiku pomocy potrzebuje pół miliona ludzi (na zdjęciu: dystrybucja ryżu przesłanego przez Chiny, 20 marca). We wschodnim Zimbabwe jeszcze przed nadejściem cyklonu nawet trzy czwarte upraw zniszczyła susza. Prócz zapewnienia dostępu do bezpiecznej wody (zalane studnie i ujęcia to ryzyko wybuchu epidemii), najpilniejsza będzie teraz właśnie pomoc żywnościowa. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]