Reklama

Holokaust na lodzie

Holokaust na lodzie

28.11.2016
Czyta się kilka minut
Twórcy rosyjskiego odpowiednika programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, wykonujący swój program do melodii z filmu „Życie jest piękne”, pojawili się na scenie w pasiakach z gwiazdami Dawida.
Fot. youtube.com
J

Jedną z głównych ról zagrała olimpijka Tatiana Nawka, żona rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa. To nie pierwszy raz, kiedy rosyjska telewizja rozrywkowa emituje widowisko z Zagładą w tle. Taniec do „Fly Me To The Moon” Sinatry w wykonaniu nazistowskiego żołnierza i ukrywającej się kobiety obejrzeli w kwietniu widzowie rosyjskiego „Tańca z gwiazdami”, a w 2014 r. olimpijskie złoto w jeździe figurowej zdobyła „dziewczynka w czerwonym płaszczyku” – Julia Lipnicka, której występowi towarzyszyła melodia z „Listy Schindlera”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kiedy wspomnienie ludobójstwa staje się rozrywką to zaczyna niepokoić. Niestety to światowy trend, za Erec Israel 20 listopad 2016r: "Teraz wystawiono olbrzymi panel artystyczny w Kolonii w Niemczech: jeśli patrzysz na niego od prawej strony, widzisz swastykę, jeśli przechodzisz na lewo, swastyka zamienia się w Gwiazdę Dawida. Jest tylko kwestią tego gdzie stoisz, czy widzisz symbol nazistowski, czy flagę Izraela. To nie jest ekspozycja wystawiona w Iranie, gdzie ajatollah Chamenei wyciera buty na fladze izraelskiej. To dzieje się w Niemczech i nie była to inicjatywa grupy islamskiej ani neonazistów, ale szacownej galerii sztuki. Dzieło podpisał artysta Juraj Kralik. Juan Romero Cárdenas, dyrektor galerii Kir Royal, z dumą przypisuje sobie odpowiedzialność za tę instalację, mówiąc, że praca “’Cztery pory’ jest o dwóch symbolach państwowych, symbolu Niemiec do 1945 r. i obecnym symbolu państwa Izrael" -cóż, nie wróży to dobrze światu.

http://izrael.org.il/opinie/4936-gwiazda-dawida-staje-si%C4%99-w-niemczech-swastyk%C4%85.html
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]