Reklama

Hipotetyczna zmiana miejsc

Hipotetyczna zmiana miejsc

27.02.2012
Czyta się kilka minut
PSL jest koalicjantem na trwanie, kompanem do drzemki. W trudnych czasach PO może pokusić się o zmianę partnera.
O

Obecna koalicja wisi na trzech głosach przewagi. Gdy wszystko szło dobrze, nie było to wielkim problemem – gdy jednak zacznie iść gorzej, posłowie mogą okazać się mniej zdyscyplinowani. Pierwsze głosowanie, w którym koalicja poniesie porażkę, bo jacyś parlamentarzyści się wyłamią, nie będzie dzwonkiem alarmowym, lecz początkiem drogi w dół. Premier – choć był wtedy senatorem – pewnie dobrze pamięta słynne „oczko” w czasach AWS – posłów-harcowników, którzy mieli zwyczaj głosować przeciw rządowi. Od tego wzięła się właśnie degrengolada ówczesnej koalicji.

Warto pamiętać, że PSL ma długą tradycję grania przeciwko rządom, które współtworzy, łącznie ze zgłaszaniem wotum nieufności wobec premiera. A teraz ludowców czeka kilka miesięcy wewnątrzpartyjnej kampanii przed kongresem. Niezadowolonych z rządów Waldemara Pawlaka w Stronnictwie nie brakuje: ktoś może zechcieć zrobić mu...

11694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]