Reklama

Hakerzy w diecezji

Hakerzy w diecezji

16.10.2007
Czyta się kilka minut
Strona internetowa kurii ełckiej została 11 października przejęta przez tureckich separatystów.
W

W pozostawionym na stronie przesłaniu hakerzy zaatakowali m.in. Stany Zjednoczone jako "najbardziej terrorystyczny kraj", który "za zamkniętymi drzwiami wspiera globalny terroryzm". W serwisie, obok wizerunku Matki Bożej, umieszczono również dziwne zestawienie zdjęć: kurdyjskiego separatysty, skazanego na dożywocie przez władze Turcji Abdullaha Öcalana oraz flagę Turcji i podobizny Atatürka - odnowiciela Turcji po I wojnie światowej.

- Nie dopatrywałbym się religijnego znaczenia tego włamania - mówi ks. Adam Osiecki, który odpowiada za stronę internetową kurii w Ełku. - Sądzę, że winne jest stare oprogramowanie zabezpieczające.

Administrator zapewnia, że trwają już prace nad wprowadzeniem nowych zabezpieczeń. Włamanie tylko je przyspieszy. Ks. Osiecki nie orientuje się natomiast, jak brzmiało przesłanie tureckich hakerów (większość tekstu była...

1024

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]