Reklama

Haiti

Haiti

02.02.2010
Czyta się kilka minut
Wszystkiego jest coraz więcej. Ludzi, samochodów, dróg, hoteli, supermarketów, towarów, rzeczy, przedmiotów, a także zbrodni, wypadków w długie weekendy, zamachów terrorystycznych i wielkich, widowiskowych katastrof, takich jak wybuchy wulkanów, tsunami czy trzęsienia ziemi.
W

Wtedy właśnie człowiek, wysłuchawszy ostatnich wiadomości, zadaje sobie zawsze to samo pytanie: dlaczego? Jest to pytanie najgłupsze z możliwych. Dlatego, że tak już jest. Dlatego że życie człowieka kończy się śmiercią i jest to jedyna rzecz pewna i nieunikniona. I niezależnie od tego, czy umierają równocześnie dziesiątki tysięcy, czy tylko jeden, pojedynczy człowiek - jest to zawsze jakiś koniec świata. Potem ten, co zadawał pytanie, wstaje, robi sobie herbatę, kładzie się, wszystko to śni mu się w jakichś poszarpanych majakach, budzi się, wysyła jakieś pieniądze na konto pomocy, wieczorem już myśli o tym mniej, za parę dni już wcale. A potem, za rok albo za parę dni, coś znów się wydarza i pytanie wraca. Pytanie głupie, uparte, natarczywe, bez żadnej szansy na odpowiedź.

Inny wymiar

Wśród doniesień prasowych ostatnich...

2542

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]