Reklama

Habit miss Polonia

Habit miss Polonia

13.05.2008
Czyta się kilka minut
Pewnych rzeczy wolałoby się nie wiedzieć. Np. tego, że w Polsce także handluje się ludźmi, w szczególności kobietami; że i u nas można spotkać dzieci gotowe za pięć, dziesięć złotych pójść z obcym mężczyzną do hotelu; że ludzie zajmujący się "przysposabianiem" kobiet do prostytucji są w naszym kraju w zasadzie bezkarni, i tak dalej.
W

Wolałoby się też nie wiedzieć, że prostytucja to nie jest problem "marginesu", lecz - przeciwnie - samego "centrum": im społeczeństwo uboższe, słabiej zintegrowane, im mniej możliwości mają ci "słabsi", którzy mimo wszystko chcieliby zawalczyć o siebie, tym więcej osób jest nią zagrożonych. Cały szereg decyzji politycznych, ekonomicznych, społecznych ma również i ten wymiar: wokół ludzi "wykluczonych", takich, którzy "nie nadążają", w szczególności wokół młodych kobiet, rozczarowanych, niewidzących dla siebie pozytywnego scenariusza, zaczynają krążyć "opiekunowie", "adoratorzy"... "Zjawia się taki Johnny", mówi z przekąsem s. Anna Bałchan, "wyciąga dziewczynę na ulicę, a potem gdzieś znika. A ona zostaje".

Podczas tegorocznych Dni Tischnerowskich miałem okazję prowadzić spotkanie z trójką laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera: księdzem...

4321

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]