Reklama

Grecja: kryzys od nowa?

Grecja: kryzys od nowa?

05.01.2015
Czyta się kilka minut
Perspektywa przedterminowych wyborów parlamentarnych w Grecji (są pod koniec stycznia), które może wygrać skrajnie lewicowa Syriza, wywołuje strach przed nową odsłoną kryzysu.
W

W grudniu, gdy narastał impas polityczny i pojawiła się możliwość wyborów, Grecy pobrali z banków 2,5 miliarda euro gotówki (w listopadzie: tylko 200 mln). Lider Syrizy, Alexis Tsipras, chce renegocjacji warunków, na jakich Unia pomaga Atenom (pomoc wyniosła dotąd ponad 200 mld euro kredytów), i umorzenia części długu. W odpowiedzi wśród unijnych polityków znów pojawiają się głosy, że jeśli Grecja odmówi współpracy, może opuścić strefę euro.

477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]