Reklama

Ładowanie...

Granice podziałów

26.10.2010
Czyta się kilka minut
Przezwyciężenie nienawiści nie oznacza zniknięcia różnic, które niekoniecznie muszą ludzi dzielić.
W

Wydaje się, że ważna debata o nienawiści i agresji w polskiej polityce nie ma końca. Tak długo, jak długo będzie istniało samo zjawisko, tak długo będziemy o nim dyskutować. Na jednych walka między politykami PiS i PO - jak się wydaje, absolutnie bezpardonowa - działa przygnębiająco, inni (lewica) widzą w tym szansę dla siebie: znużone absurdalną wojną polsko-polską społeczeństwo być może rozejrzy się za inną propozycją. Temperatura emocji i język sporów (oczywiście, nie o sam język tutaj chodzi) rzeczywiście zadziwiają. W końcu obie partie są na siebie skazane, bo nawet w przypadku zwycięstwa PiS i tak będzie musiał jakoś współpracować z prezydentem i z PO jako opozycją w parlamencie.

Zamieszczona w tym numerze analiza zjawiska "wojny polsko-polskiej" socjologa prof. Henryka Domańskiego pozwoli nam zrozumieć, że polskie podziały nie są wyłącznie pochodną...

5627

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]