Reklama

Gra w karty

Gra w karty

07.07.2009
Czyta się kilka minut
Ten magiczny kawałek plastiku nakręcał koniunkturę, ułatwiał życie, umożliwiał beztroskę. Nie przypadkiem jego ojczyzną są Stany Zjednoczone, kraj nadziei na lepsze jutro. Dziś Amerykanie biorą zimny prysznic.
O

Oferta nie do pogardzenia: 300 dolarów w nagrodę za likwidację karty American Express: trzeba w ciągu miesiąca spłacić wszystkie długi, zapomnieć o zbieranych przez lata punktach oraz premiach, i na jakiś czas rozstać się z kartą. Nie wiadomo, ilu dokładnie Amerykanów otrzymało wiosną takie oferty - instytucje kredytowe pilnie strzegą swych tajemnic - z pewnością jednak większość adresatów przecierała oczy ze zdumienia. Przez lata było bowiem dokładnie na odwrót. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku w mojej skrzynce pocztowej co najmniej kilka razy w miesiącu znajdowałam zachętę do otwarcia kolejnego rachunku. Plazmowy telewizor? Nowy samochód? Wakacje na Hawajach? Wszystko w zasięgu ręki! Wabiono mnie możliwością zniesienia opłat, zerowymi odsetkami, darmowymi milami w liniach lotniczych. Nadawcy zapewniali, że zasługuję na wyższy kredyt. Oferty przychodziły również do mojej...

12007

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]