Reklama

Gra nerwów na Bałtyku

Gra nerwów na Bałtyku

08.12.2014
Czyta się kilka minut
Dwa razy w ciągu jednego dnia – w niedzielę 7 grudnia – podrywały się myśliwce NATO, stacjonujące w krajach bałtyckich, by przechwycić rosyjskie samoloty, które naruszyły przestrzeń powietrzną NATO.
E

Estońskie MON informuje, że w pierwszym incydencie uczestniczyło sześć strategicznych bombowców, zdolnych do przenoszenia głowic jądrowych; za drugim razem chodziło o samoloty transportowe, być może zwiadowcze. Rosyjskie lotnictwo i marynarka niemal codziennie naruszają przestrzeń NATO lub operują w jej pobliżu; w tym roku incydentów było ok. 400, większość na Bałtyku (a także na Atlantyku i Morzu Czarnym).

NA PODST. ESPRESO, FAZ, KATHPRESS

467

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]