Reklama

Gniewajcie się, a nie grzeszcie

Gniewajcie się, a nie grzeszcie

13.04.2003
Czyta się kilka minut
P

Przeklęty ten ich gniew, gdyż był gwałtowny, i ich zawziętość, gdyż była okrucieństwem!
(Rdz 49, 7)

Te słowa wypowiedział Jakub, przepowiadając przyszłość swoim synom. Słowa mocne, dosadne. Z pewnością nie chcie-libyśmy usłyszeć podobnych. Czasem jednak dopiero czyjś gniew, ostre słowo, a nawet przekleństwo sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać nad naszym sposobem myślenia i postępowania. Takim słowem, burzącym spokój sumienia, może być również Biblia, liturgia, kazanie, rekolekcje. Dlatego życie duchowe, świadomie podejmowane, jest pracą, której często chcielibyśmy sobie zaoszczędzić. W rekolekcjach przeżywanych choćby z wykorzystaniem mediów nie chodzi więc o to, by biernie oczekiwać na Boży dar miłości, ale o świadomy wysiłek szukania obecności Pana i tego, co On dzisiaj mówi.

Czy trawiący nas gniew - gniew na nas samych, na innych i na Boga - można...

5846

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]