Reklama

Głośniej nad tą trumną

Głośniej nad tą trumną

16.08.2011
Czyta się kilka minut
Wzruszenie człowieka ogarnia, kiedy w trudnej sytuacji z pomocą przychodzą niezawodni przyjaciele.
D

Domniemaną tajemnicę śmierci Andrzeja Leppera próbują wyjaśnić nie tylko politycy i dziennikarze polscy, ale również media reżimowe z Białorusi. Opierając się na informacjach Tomasza Sakiewicza, tamtejsza telewizja państwowa wyemitowała materiał, w którym dziennikarz uprzejmie pyta, dlaczego Polska nie zgadza się na międzynarodowe śledztwo w sprawie założyciela Samoobrony. Trafne i bolesne pytanie demaskuje istotę totalitarnego reżimu, jaki panuje w Polsce. Dobrze, że w tej części Europy jest jeszcze kraj, który upomina się o standardy.

Powiedzmy też sobie otwarcie, że część spekulacji, które można usłyszeć w Polsce, bliska jest fantastyce białoruskiej. Choćby wygłoszona przez Tomasza Wołka opinia, że "Leppera z premedytacją zaszczuła ekipa Kaczyńskiego i Ziobry", równie prawdziwa jak pogłoski, że morderca wszedł do mieszkania polityka po rusztowaniach, że...

1377

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]