Reklama

Głos czarnowidza

Głos czarnowidza

21.09.2003
Czyta się kilka minut
Nieraz słyszałem, że jestem czarnowidzem, teraz jednak naprawdę nie wiem, jak można nim nie być. W dość okropnych bowiem czasach żyjemy.
W

W telewizji widziałem nowe zdjęcia bin Ladena: spacerował po górskim zboczu podpierając się kijaszkiem. To mi się jakoś dziwnie rymuje z mordem na szwedzkiej pani minister spraw zagranicznych, zasztyletowanej w domu towarowym przez nie wiadomo kogo, i z drugą rocznicą zamachu terrorystycznego na Manhattan i strzaskania wieżowców Światowego Centrum Handlu. A na to wszystko nakłada mi się obraz rozmaitych dżentelmenów, których bym nazwał hienami, a którzy produkują (zarabiając na tym nieźle) książki o tym, że oba wieżowce razem z trzema tysiącami ludzi zostały zniszczone przez samych Amerykanów. To prawdziwa eksplozja niecnoty i podłości, robić z takiej tragedii głupawe przedstawienie.

Liczba żołnierzy amerykańskich zabitych w Iraku po zakończeniu działań wojennych przewyższyła już liczbę tych, którzy zginęli w toku wojennej operacji. Prezydent Bush obrywa...

8407

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]