Reklama

Ładowanie...

Głos czarnowidza

21.09.2003
Czyta się kilka minut
Nieraz słyszałem, że jestem czarnowidzem, teraz jednak naprawdę nie wiem, jak można nim nie być. W dość okropnych bowiem czasach żyjemy.
W

W telewizji widziałem nowe zdjęcia bin Ladena: spacerował po górskim zboczu podpierając się kijaszkiem. To mi się jakoś dziwnie rymuje z mordem na szwedzkiej pani minister spraw zagranicznych, zasztyletowanej w domu towarowym przez nie wiadomo kogo, i z drugą rocznicą zamachu terrorystycznego na Manhattan i strzaskania wieżowców Światowego Centrum Handlu. A na to wszystko nakłada mi się obraz rozmaitych dżentelmenów, których bym nazwał hienami, a którzy produkują (zarabiając na tym nieźle) książki o tym, że oba wieżowce razem z trzema tysiącami ludzi zostały zniszczone przez samych Amerykanów. To prawdziwa eksplozja niecnoty i podłości, robić z takiej tragedii głupawe przedstawienie.

Liczba żołnierzy amerykańskich zabitych w Iraku po zakończeniu działań wojennych przewyższyła już liczbę tych, którzy zginęli w toku wojennej operacji. Prezydent Bush obrywa...

8407

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]