Reklama

Głos czarnowidza

Głos czarnowidza

21.09.2003
Czyta się kilka minut
Nieraz słyszałem, że jestem czarnowidzem, teraz jednak naprawdę nie wiem, jak można nim nie być. W dość okropnych bowiem czasach żyjemy.
W

W telewizji widziałem nowe zdjęcia bin Ladena: spacerował po górskim zboczu podpierając się kijaszkiem. To mi się jakoś dziwnie rymuje z mordem na szwedzkiej pani minister spraw zagranicznych, zasztyletowanej w domu towarowym przez nie wiadomo kogo, i z drugą rocznicą zamachu terrorystycznego na Manhattan i strzaskania wieżowców Światowego Centrum Handlu. A na to wszystko nakłada mi się obraz rozmaitych dżentelmenów, których bym nazwał hienami, a którzy produkują (zarabiając na tym nieźle) książki o tym, że oba wieżowce razem z trzema tysiącami ludzi zostały zniszczone przez samych Amerykanów. To prawdziwa eksplozja niecnoty i podłości, robić z takiej tragedii głupawe przedstawienie.

Liczba żołnierzy amerykańskich zabitych w Iraku po zakończeniu działań wojennych przewyższyła już liczbę tych, którzy zginęli w toku wojennej operacji. Prezydent Bush obrywa...

8407

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]