Reklama

Gdzie tu logika

Gdzie tu logika

25.01.2016
Czyta się kilka minut
Zawziętość, z jaką część radykalnej prawicy w Polsce chce „powstrzymać falę uchodźców na Europę”, jest wzruszająca. Przecież uchodźcy nie walą do Polski, ale na Zachód.
T

Ten sam Zachód, który ma na prawicy reputację podglebia dla pleśni „gender”, „swobodnej aborcji”, „homozwiązków” i „niszczenia rodziny”. Narodowi radykałowie wygrażają też terroryzmowi islamskiemu za atak na zachodnie wartości. Cóż, właśnie połowę tych zachodnich wartości energicznie atakują, z ideą mediów publicznych włącznie. Na dodatek fale uchodźców, pośród których ukrywają się meduzy islamistów, atakują „wartości chrześcijańskie”! Ups. Jakie wartości chrześcijańskie dostrzega prawica akurat w zachodniej Europie? Boże, Bożenko... Gdyby świat rządził się logiką, nasza skrajna prawica powinna wiwatować pod hasłem „Więcej islamskich uchodźców na Zachód”, a lewica akurat odwrotnie: „Ręce i nogi uchodźcze precz!”. Ale świat logiczny nie jest. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

tyle, że logika à rebours :-)

Wmawianie prawicy lewicowej logiki jest tu nie na miejscu, przecież to lewica odstawia numer w którym żąda porzucenia "zacofanych wartości europejskich", chrześcijaństwo jest passe, ale za to islamistów przyjmuje się z otwartymi rękami i nawet menu na stołówkach się pod nich ustawia (Dania, ale i oni się wreszcie na to zirytowali).
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]