Reklama

G7 w Alpach

G7 w Alpach

08.06.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Steffen Kugler / AFP / EAST NEWS
R

Rosja nie wróci do „rodziny” globalnych liderów, jeśli nie porzuci agresywnej polityki wobec Ukrainy: to jedno z przesłań szczytu siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw, który odbył się 7-8 czerwca na zamku Elmau w niemieckich Alpach. Rozmawiano też o transatlantyckiej umowie o wolnym handlu, ochronie klimatu i Grecji. Wcześniej Barack Obama i Angela Merkel spotkali się w wiosce Krün (na zdjęciu), gdzie wspólnie z mieszkańcami spożyli bawarskie śniadanie: precle, białe kiełbaski i piwo (bezalkoholowe pszeniczne). Celem było pokazanie, że między USA i Niemcami nie ma różnic w kluczowych sprawach; Obama podkreślał, że od Niemiec oczekuje przywództwa. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]