Reklama

Franciszek obmywa nogi imigrantom

Franciszek obmywa nogi imigrantom

28.03.2016
Czyta się kilka minut
„Jesteśmy różni pod względem religii i kultury, ale jesteśmy braćmi i chcemy żyć w pokoju” – mówił papież podczas mszy Wieczerzy Pańskiej odprawionej w Wielki Czwartek przed ośrodkiem dla uchodźców pod Rzymem.
Fot. OSSERVATORE ROMANO / AFP / EAST NEWS
F

Franciszek umył nogi czterem katolikom z Nigerii, trzem prawosławnym Koptyjkom z Etiopii, jednemu hinduiście, trzem muzułmanom z Syrii, Pakistanu i Mali oraz katoliczce z Włoch. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]