Reklama

Fiołek i człowiek

Fiołek i człowiek

13.03.2012
Czyta się kilka minut
Nikt się nie rodzi z perłowymi ustami, tlenionymi lokami, czarnymi paznokciami czy niebieskimi powiekami. Wszyscy przychodzimy na świat niepomalowani i niedoskonale różowi, choćbyśmy byli czarni, żółci czy czerwonoskórzy.
I

Istnieje zdumiewająca ilość preparatów zmieniających barwę naszych twarzy, torsów i kończyn, z których najzwyklejszy – ale przecież gdy się zastanowimy, jakże przedziwny – to krem zwany samoopalaczem. Istnieje zupełnie niezwykła różnorodność farb farbujących wszystko, prócz chyba włosów pod pachami. Całą inicjatywę nakładania tego wszystkiego na siebie można podsumować ostatnimi słowami posłanki Katarzyny Piekarskiej: „Nikt tak nie wygląda”. Gdyby jeszcze dodać do tego wszystkie perfumy świata i prysnąć sobie w skroń choćby jednej z nich kroplą, można by za Piekarską powiedzieć, że nikt tak nie pachnie. Gdy do preparatów rozjaśniających i rozświetlających, do tych boskich zapachów i fałszywych kolorów dodać jeszcze metody speców od kampanii wyborczych, można w istocie wpaść w spazmy rozmazujące wszystkie pudry i tusze tego świata. Taka jest prawda o nas. Katarzyna Piekarska...

2692

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]