Reklama

Festiwal w Karlowych Warach

Festiwal w Karlowych Warach

10.07.2017
Czyta się kilka minut
SLAVOMIR KUBES / PAP
K

Kryształowy Globus, główną nagrodę tegorocznej, 52. edycji tego festiwalu, otrzymał czeski film „Mały krzyżowiec” w reż. Václava Kadrnki. Nagroda specjalna trafiła do rąk bośniackiego twórcy Alena Drljevicia za poświęcony wojnie w Jugosławii film „Mężczyźni nie płaczą”. Za najlepszego reżysera uznano Słowaka Petera Bebjaka, za najlepszego aktora – Alexandra Yatsenkę z Rosji. Nagrodą dla najlepszej aktorki podzieliły się Jowita Budnik oraz Eliane Umuhire (na zdjęciu), obie grające w opowiadającym o rwandyjskim ludobójstwie filmie „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego. Wyróżnienia za dorobek życia odebrali Ken Loach oraz scenarzysta jego filmów – Paul Laverty. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]