Reklama

Festiwal filmowy Sundance

Festiwal filmowy Sundance

01.02.2016
Czyta się kilka minut
Na zakończonym 31 stycznia amerykańskim festiwalu filmowym Sundance nagrodzono dwa polskie filmy.
Fot. Materiały prasowe
W

Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, dokumentujące nocne życie warszawskich dwudziestolatków, nagrodzono za najlepszą reżyserię, zaś „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej (na zdjęciu), surrealistyczną opowieść o warszawskich syrenach, wyróżniono specjalną nagrodą jury za „niepowtarzalną wizję artystyczną i design”. Świetnie przyjęte zostały też „Niewinne” Anne Fontaine – film z udziałem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig i Anny Próchniak, który pokazano w sekcji pozakonkursowej. Sundance jest największym i najważniejszym festiwalem kina niezależnego na świecie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]