Reklama

open eyes economic summit 2019

Festiwal filmowy Sundance

Festiwal filmowy Sundance

01.02.2016
Czyta się kilka minut
Na zakończonym 31 stycznia amerykańskim festiwalu filmowym Sundance nagrodzono dwa polskie filmy.
Fot. Materiały prasowe
W

Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, dokumentujące nocne życie warszawskich dwudziestolatków, nagrodzono za najlepszą reżyserię, zaś „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej (na zdjęciu), surrealistyczną opowieść o warszawskich syrenach, wyróżniono specjalną nagrodą jury za „niepowtarzalną wizję artystyczną i design”. Świetnie przyjęte zostały też „Niewinne” Anne Fontaine – film z udziałem Agaty Kuleszy, Agaty Buzek, Joanny Kulig i Anny Próchniak, który pokazano w sekcji pozakonkursowej. Sundance jest największym i najważniejszym festiwalem kina niezależnego na świecie. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]