Reklama

Fala ciepła w Antarktyce

Fala ciepła w Antarktyce

24.02.2020
Czyta się kilka minut
NASA na satelitarnych zdjęciach pokazała, jak szybko topnieją lodowce: to dwa ujęcia Wyspy Orła z 4 i 13 lutego.
NASA
L

Luty przyniósł najwyższe temperatury w historii pomiarów: 9 lutego na wyspie Seymour termometry wskazywały 20,75 st. C, trzy dni wcześniej na kontynencie odnotowano 18,3 st. C. Na zachód od Antarktydy odkryto... nową wyspę – odsłoniętą przez cofający się lód. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]