Reklama

Fajna inaczej

Fajna inaczej

13.05.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 17-18/2013
K

Kilka dni temu na ulicy zapytano mnie, co znaczy dla mnie być obywatelem Unii. Nie odpowiedziałam do podtykanego mikrofonu, bo nie mam zaufania do takich pytań. Komu je zadajemy? Przechodniowi na pięknej ruchliwej warszawskiej ulicy, który należy do z góry wyselekcjonowanej grupy.
Podobnie jest z pytaniem o fajność Polski. Ostatnio zbyt wielu spotkałam starszych ludzi uwięzionych w swych mieszkaniach – chorych, samotnych, niedołężnych, zaniedbanych, z brakiem środków i sił do życia, zależnych od łaski i niełaski innych, wystraszonych każdym dniem i żyjących w poczuciu przegranej. To poczucie dotyczy ich życia od kołyski, często jeszcze w czasie wojny, przez trudy i upokorzenia życia za komuny. Teraz żyją w nędzy, osamotnieniu, prawie bez opieki i pomocy w chorobie. I bez nadziei – chyba że na śmierć. Więc czy fajna jest ta nasza Polska, skoro ma być fajna dla jednych, a całkiem...

1684

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]