Reklama

Europejski kształt Wieczernika

Europejski kształt Wieczernika

14.06.2006
Czyta się kilka minut
W sprawach etyki - poza mniej istotnymi szczegółami - prawosławie i katolicyzm mówią jednym głosem. Czy ta diagnoza nie jest jednak zbyt optymistyczna?.
-

---ramka 440405|prawo|1---"Jak budować Królestwo Boże w społeczeństwie, które usiłuje rozwiązywać swe problemy bez odniesienia do Boga?" - na to pytanie usiłowali poszukiwać odpowiedzi przedstawiciele Patriarchatu Moskiewskiego i Kościoła rzymskokatolickiego, którzy przez cztery majowe dni obradowali w Wiedniu. Delegacji Stolicy Apostolskiej przewodniczył kard. Paul Poupard; w jej głosach dominowały wypowiedzi członków i współpracowników Papieskiej Rady Kultury. Na czele delegacji Patriarchatu stał metropolita Cyryl, a wśród jej 30 członków znaleźli się przedstawiciele odległych od siebie środowisk: szef przedstawicielstwa Rosyjskiej Cerkwi przy Wspólnocie Europejskiej bp Hilarion, bliski współpracownik metropolity Kiriła ks. Wsiewołod Czaplin, przewodniczący Związku Pisarzy Rosyjskich Walery Ganiczew, znany z dysydenckiej działalności Andriej Zubow, przewodniczący Sojuszu...

17012

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]