Reklama

Elementy życia

Elementy życia

20.03.2005
Czyta się kilka minut
Być może dzisiaj nadszedł właśnie dzień, w którym wyeliminowałem wszystkie - poza piciem i wyobraźnią - elementy życia.
Na pierwszym planie Jerzy Radziwiłowicz
B

Być może ten dzień właśnie był dniem, w którym Jerzy Grzegorzewski postanowił stworzyć swój nowy spektakl “On. Drugi Powrót Odysa". I być może z uwagi na jawne osobiste zaangażowanie reżysera w osnowę zdarzeń scenicznych oraz z uwagi na wykorzystanie w przedstawieniu szalenie osobistego tekstu córki - Antoniny Grzegorzewskiej - tak trudno jest pisać o tym poruszającym, nasyconym spektaklu trwającym niewiele ponad godzinę.

Tu przed chwilą musiała być jakaś awantura, wydarzyła się katastrofa. Pierwsze rzędy foteli, wymuskanych, obitych bordowym pluszem, leżą powywracane, rozrzucone, jak gdyby zmiotła je fala. Wśród nich stoi pulpit reżyserski z jakimiś tekstami, ocalało kilka krzeseł orkiestry. Nawet pianino leży powalone. W niewielkiej szczelinie, spod uniesionej żelaznej kurtyny wydobywa się blade światło. On (Jerzy Radziwiłowicz) leży przytrzaśnięty ramą ze...

7634

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]