Reklama

Ekscelencja Bloger

Ekscelencja Bloger

19.02.2008
Czyta się kilka minut
6 lutego ordynariusz siedlecki bp Zbigniew Kiernikowski otworzył pod adresem www.radiopodlasie.pl/bp bloga pt. "E-rozmowy o Dobrej Nowinie". Zaprosił internautów, by pytali go o sprawy wiary i Kościoła, a w razie potrzeby prosili o radę.
B

Bp Kiernikowski już od wielu lat umieszcza w internecie swoje katechezy, homilie i wywiady. Był zaskoczony informacją, że jest pierwszym w Polsce biskupem prowadzącym bloga: - Myślałem, że już wielu z nas je pisze - powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem". Bp Kiernikowski od dłuższego czasu zastanawiał się nad stworzeniem w internecie miejsca, gdzie mógłby porozumiewać się z wiernymi, którzy nie zawsze mają śmiałość porozmawiać z nim osobiście. - Chciałbym, żeby blog trafił do wszystkich tych, którym potrzebna jest Ewangelia - mówi. - Wiara rodzi się z głoszenia słowa: kto słucha, odnajdzie w sobie Krzyż.

Pierwsi czytelnicy gratulują biskupowi-blogerowi odwagi, a pytają o rzeczy od tych czysto technicznych (kiedy będzie wizytował parafię? z którego kościoła rozpocznie procesję młodych?) po problemy biblijne, liturgiczne, związane z nauczaniem Kościoła; często...

1479

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]