Reklama

Ekofranciszkanin

Ekofranciszkanin

09.10.2017
Czyta się kilka minut
W Krakowie zmarł o. Piotr Kyć, franciszkanin, ekolog, filozof przyrody. Miał 86 lat.
OFMCONV
B

Był doktorem genetyki, wykładowcą KUL i UMCS, wymagającym nauczycielem, a jednocześnie cierpliwym i wyrozumiałym duszpasterzem studentów, których ujmował skromnością, troskliwością i szacunkiem wobec każdego stworzenia.

Opracował autorski model franciszkańskiej edukacji ekologicznej, uważa się go za prekursora chrześcijańskich ruchów ochrony przyrody w Polsce. Od 1968 r. niemal do końca życia organizował dla swych wychowanków z Lublina, Krakowa i Wrocławia „rekolekcje na wodzie” – kilkutygodniowe spływy kajakowe, które uznawał za najlepszą formę kontaktu z przyrodą i drugim człowiekiem oraz okazję do swobodnej wymiany myśli. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]