Reklama

Ładowanie...

Ekofranciszkanin

Ekofranciszkanin

09.10.2017
Czyta się kilka minut
W Krakowie zmarł o. Piotr Kyć, franciszkanin, ekolog, filozof przyrody. Miał 86 lat.
OFMCONV
B

Był doktorem genetyki, wykładowcą KUL i UMCS, wymagającym nauczycielem, a jednocześnie cierpliwym i wyrozumiałym duszpasterzem studentów, których ujmował skromnością, troskliwością i szacunkiem wobec każdego stworzenia.

Opracował autorski model franciszkańskiej edukacji ekologicznej, uważa się go za prekursora chrześcijańskich ruchów ochrony przyrody w Polsce. Od 1968 r. niemal do końca życia organizował dla swych wychowanków z Lublina, Krakowa i Wrocławia „rekolekcje na wodzie” – kilkutygodniowe spływy kajakowe, które uznawał za najlepszą formę kontaktu z przyrodą i drugim człowiekiem oraz okazję do swobodnej wymiany myśli. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]