Reklama

Ładowanie...

Dziwniejsze niż „Stranger Things”?

Dziwniejsze niż „Stranger Things”?

27.06.2022
Czyta się kilka minut
W

W polskim „Top 50” według Spotify ustępuje jedynie nowym kawałkom rodzimych raperów. W Belgii i Szwecji znalazła się na miejscu pierwszym, a w USA dotarła do czwartego w zestawieniu „Billboardu”. Piosenka Kate Bush (na zdjęciu, ok. 1980 r.) „Running Up That Hill” pochodząca z wydanej latem 1985 r. płyty „Hounds of Love” na nowo stała się międzynarodowym przebojem. Wszystko za sprawą popularnego serialu „Stranger Things”, wykorzystującego kawałki z lat 80. do swojej ścieżki dźwiękowej. Dwa ostatnie odcinki 4 sezonu Netflix udostępni w tym tygodniu. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]