Reklama

Dzień wyborów, czyli coś nie w porządku

Dzień wyborów, czyli coś nie w porządku

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Potrzeba matką wynalazków. Jeden ze słoweńskich filozofów potrafi wyciągnąć brzemienne w skutki wnioski cywilizacyjne z trzech odmiennych kształtów muszli klozetowych na terenie Niemiec, Francji i Anglii.
Z

Z wielu powodów na jakże szacownych łamach nie pójdę tą drogą. Zatrzymam się na stacji benzynowej. Czasem po prostu trzeba.Wyborcza niedziela na trasie Warszawa - Kraków.

Właściciele kompleksu obiektów przy stacji benzynowej wyciągnęli daleko idące wnioski z klasycznej zasady kapitalizmu. Ponieważ nie ma czegoś takiego jak darmowy lunch, ergo... Wejście za drobną opłatą ? la wrzuć monetę. Złota maksyma: "jedna moneta - jeden potrzebujący" wielkimi wytłuszczonymi literami wywalona na drzwiach, w których otwór wrzutowy. Obok wrót stoi Charon, czy też Cerber, w każdym razie facet w firmowym kombinezonie benzynowej stacji. Po co stoi? Żeby wycieczki przestrzegały złotej zasady, a nie korzystały gremialnie za jednego obola. Więc Charon stoi, ale tak troszkę partyzancko, może mu nie honor tak stać, może za karę odsunięty od dystrybutora. W każdym razie stoi i ...

1850

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]