Reklama

Ładowanie...

Dziękuję

17.03.2013
Czyta się kilka minut
Mam 40 lat. Od wielu lat „Tygodnik Powszechny” zastępuje mi coniedzielną Mszę Świętą, modlitwę.
C

Cenię go o niebo wyżej od mantry godzinnej rutynowej celebracji, żałosnych listów biskupich czy słów (do niedawna bardzo szanowanego przeze mnie) mojego proboszcza o konieczności lektury „Uważam Rze”. Niestety, Polacy, tak w polityce, jak i w Kościele, dokonali ostatnimi czasy takiego błotem się obrzucenia, takiego spustoszenia, iż chcąc nie chcąc, uciekłem w pierwociny, czyli spokojną, własną lekturę Tory, Biblii czy Koranu. Chcę źródła przepracować własnym intelektem i sercem. I co tydzień wracam do „TP”, by wzruszyć się głębią wywiadu z abp. Muszyńskim czy onegdaj z ks. Janem Kaczkowskim. Tego szukam i łaknę – wzruszeń, głębi myśli, przypowieści... Dziękuję za to, iż bardzo przemyślanie dobieracie interlokutorów. Dlatego po Was sięgam...

806

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]