Reklama

Dziecko, kroplówka i Franciszek

Dziecko, kroplówka i Franciszek

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Papież przyjechał do krakowskiego szpitala dziecięcego. Dlaczego akurat tu?
Z

Zaczęło się niecałe dwa lata temu, od wizyty u neurologa. Diagnoza: guz na kręgosłupie. Według lekarzy niegroźny, miało się skończyć na operacji i radzie jednego z doktorów: żyć normalnie, jakby nic się nie stało. Ale w maju 2015 r. pojawiła się wznowa. 17-letnia Paulina leży teraz na oddziale onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. U jej boku, przez kilkanaście godzin dziennie, jest mama, która do mieszkania jeździ tylko spać.

Na spotkanie z Franciszkiem Paulina czekała tygodniami. Rozmawiała z nim przez sto kilkadziesiąt sekund.

Miejsce 

Środa, dwa dni przed wizytą. Kapelania pw. NMP Nieustającej Pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Siedzimy przy niewielkim stoliku z siostrą Bożeną Leszczyńską OCV i ks. Lucjanem Szczepaniakiem SCJ. Ona jest tu asystentką pastoralną, on – szpitalnym kapelanem, związanym z krakowską...

7488

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]