Reklama

Ładowanie...

Działka pod Pałacem

Działka pod Pałacem

22.08.2016
Czyta się kilka minut
W Warszawie zreprywatyzowano trawnik i chodnik położone w pobliżu Pałacu Kultury, na których, zgodnie z planem zagospodarowania, można postawić 245-metrowy wieżowiec – ujawniła „Gazeta Wyborcza”.
D

Dziennik opisuje historię stojącej tam wcześniej kamienicy i wyścigu skupujących roszczenia reprywatyzacyjne prawników, szukających jej właścicieli. Wedle oceny cytowanych w tekście ekspertów MSZ i resortu finansów miejscy urzędnicy nie musieli reprywatyzować gruntu (wartego dziś sto kilkadziesiąt milionów zł), bo ostatnim właścicielem był Duńczyk, a po wojnie PRL zapłaciła odszkodowanie za nacjonalizację majątków odebranych obywatelom tego kraju. „GW” opisała też powiązania prowadzącego reprywatyzację mecenasa z urzędnikiem miejskiego Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Publikacja „GW” wywołała burzę: dymisji urzędników z zarządzanego przez PO ratusza (m.in. wiceprezydenta) domagają się politycy Nowoczesnej. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie odniosła się do sprawy. ©℗

Na podst. GW

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]