Reklama

Ładowanie...

Dusze drugiego obiegu

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Uzależniamy się dla przyjemności, przodujemy w samobójstwach, nasza młodzież używa najwięcej środków uspokajających w Europie. Zdrowie psychiczne Polaków się pogarsza.
T

Tomasz Kot, ponad 50-letni, był kiedyś właścicielem firmy odzieżowej. Miał żonę, dzieci oraz idée fixe: zapewnienie im finansowego bezpieczeństwa. Teoretyczne podstawy tej idei: nie ma sytuacji bez wyjścia. Jej praktyczne przełożenie nazywa Kot strategią wielu wariantów: - Na wypadek biznesowych zawirowań opracowywałem trzy, cztery. Ten ostatni zawsze wypalał. Nie wypalił w jedenastym roku transformacji.

Kat powinności

Duszy Tomasza Kota zdarzało się popadać w nagłe przygnębienie albo podsuwać myśl "Chwileczkę, jak długo będziesz tak gnać? A gdzie w tym twoim życiu ty?". Kilka razy, kiedy łamał sobie głowę nad wariantami, zapędziła go w kozi róg. - Jadę samochodem. Raptem: cięcie. Czerń. Staję gdzieś na poboczu i nie mam pojęcia, kim jestem, skąd się tu wziąłem. Świadomość wraca powoli, a wraz z nią dławiący strach...

25942

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]