Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

21.08.2012
Czyta się kilka minut
Moja euforia jest euforią człowieka, który nie wie, co z nim będzie; moje łapczywe czytanie i słuchanie może być łapczywością przedśmiertną albo łapczywością wynikającą z przeczucia rychłej utraty zmysłów.
il. Andrzej Dudziński
2

27 lipca | Niekiedy nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż – nieco podupadły na zdrowiu – jestem zarazem tysiąc razy zdrowszy niż przez większą część dotychczasowego życia. Od kwietnia nie ruszam się z Warszawy, co tam z Warszawy, od kwietnia nie ruszam się z Hożej; byłem nastawiony na taką nieruchomość, byłem pewien: będzie nie do zniesienia – jest – w najgorszym razie – frapująco.

Byłem absolutnie przekonany, że po paru tygodniach absolutna nieruchomość zacznie trzeszczeć, trzeba będzie ją opuścić, ergo – trzeba będzie się ruszyć, a jak trzeba się będzie ruszyć, to wiadomo gdzie, gdzieżby, jak nie do Wisły? Przecież nie do Dubaju, Dublina, Dubna, Dęblina, Gogolina czy innego Buska Yoricku? W sumie dlaczego nie? Bo za późno. Chyba za wcześnie. Chyba, że tak. Tak albo nie tak – byłem absolutnie pewien, że lada chwila zaczną się, w swej istocie, dosyć upiorne,...

10099

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]