Reklama

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

19.04.2011
Czyta się kilka minut
W świątecznym wydaniu Tygodnika Powszechnego przedstawiamy niepublikowane wcześniej rozważania abp. Józefa Życińskiego na Drogę Krzyżową
I

I. Chrystus Pan przed Piłatem

Piłat nie był prymitywnym, nienawidzącym fanatykiem. Troszczył się o umycie rąk, miał dobre intencje. Chciał dyskutować o prawdzie - a mimo to otarł się o Jezusa, nie rozpoznał, nie wykorzystał szansy.

Można czasem czytać teologiczne traktaty o Bogu, mieć dobre intencje, troszczyć się o estetykę i pozory, a w istocie ocierać się tylko o Niego, nie rozpoznawać Jego wnętrza, Jego miłości.

Panie, spraw, abym nie powtórzył nigdy błędu Piłata, abyś nie był dla mnie tragicznie nierozpoznany, o którego się otarłem. Spraw, bym w Twoim milczącym spojrzeniu potrafił odczytać głębię Twojej miłości.

II. Chrystus Pan bierze krzyż

Kiedyś mówił o tym, że kto idzie za Nim, a nie bierze swojego krzyża, nie jest Go godzien, i mówił o ...

9480

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]