Reklama

Doświadczenie graniczne

Doświadczenie graniczne

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Na Słowacji wychodzą na jaw kolejne szczegóły dotyczące morderstwa młodego dziennikarza. Jednocześnie toczy się dyskusja o kondycji słowackiego państwa.
Radovan Stoklasa / REUTERS / FORUM
J

Ján Kuciak i jego narzeczona Martina Kušnírová zginęli w lutym, a policja od początku wiązała to z pracą Kuciaka jako dziennikarza śledczego. Jego ostatni tekst, niedokończony, dotyczył działalności włoskiej mafii na Słowacji i jej powiązań ze światem polityki. Podejrzanych aresztowano dopiero teraz, pod koniec września: według prokuratury zabójca to prawdopodobnie były policjant Tomáš Šz., pomagał mu jako kierowca Miroslav M., mord miała zlecić Alena Zs., a przedsiębiorca Zoltán A. miał między nimi pośredniczyć. Za śmierć Kuciaka – jego dziewczyna zginęła, bo znalazła się w niedopowiednim miejscu o niedopowiednim czasie – zapłacono podobno 70 tys. euro.

Ludzie w tle

Gdy zatrzymano podejrzanych, prezydent Andrej Kiska stwierdził, że to ważny, ale tylko pierwszy krok, bo „musimy się dowiedzieć, kto morderstwo zlecił” tak naprawdę. To istotnie najważniejsze, a także...

4777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]