Reklama

Dorośli wobec biskupów

Dorośli wobec biskupów

04.01.2014
Czyta się kilka minut
W wypowiedziach polskiego episkopatu na tematy społeczne próżno szukać kilku ważnych kwestii. Ale być może od wyboru tematów jeszcze ważniejsze jest to, by głos episkopatu zawsze cechował się kompetencją. Tak, niestety, nie jest.
D

Dowodem na to od strony merytorycznej jest ostatni list o zagrożeniu rodziny przez tzw. ideologię gender.
Nie mniejszym problemem jest uleganie pokusie, o której mówił ostatnio papież Franciszek: „by łączyć głoszenie Ewangelii z inkwizytorskimi kijami i potępieniem”.
Wreszcie największy, jak sądzę, brak. Brak nie tyle realnych kwestii społecznych, co duchowej, ewangelicznej wizji: zbyt rzadko można usłyszeć hierarchę (nie mówiąc już o liście episkopatu) wprowadzającego w głębię chrześcijańskiej duchowości!
Tak, jest to sytuacja trudna i bolesna. Lecz pamiętajmy, że to nie biskupi są ojcami naszej wiary – lecz Jeden, Ten w Niebie; że mistrzem i nauczycielem jest Chrystus (por. Mt 23, 8-10); że to zanurzenie w Jednego Ducha czyni z nas Kościół (por. 1 Kor 12), a Duch przychodzi z pomocą naszej słabości (por. Rz 8, 26) – wzbudzając w nas Swoją modlitwę.
Gdy zaś...

1844

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]