Reklama

Dopuszczenie do służby

Dopuszczenie do służby

17.08.2010
Czyta się kilka minut
Kończy się nierówność w traktowaniu płci w Kościele - stwierdziła dziennikarka Lucetta Scaraffia, komentując zmiany w watykańskiej praktyce ułatwiające kobietom zostanie ministrantkami.
4

4 sierpnia Benedykt XVI spotkał się z ministrantami z 17 krajów europejskich. Wśród 53 tys. przybyłych 60 proc. stanowiły dziewczęta i kobiety. "Drogie ministrantki i drodzy ministranci! (...) Wielkodusznie służcie Jezusowi obecnemu w Eucharystii! (...) Macie szczęście, że możecie przeżywać z bliska tę niepojętą tajemnicę!" - powiedział Papież.

W marcu Scaraffia wsławiła się na łamach "L’Osservatore Romano", półoficjalnego dziennika Watykanu, stwierdzeniem, że większa obecność kobiet w "sferach decyzyjnych" Kościoła mogła zapobiec "bolesnemu i haniebnemu" pedofilskiemu skandalowi wśród księży. Ponieważ, pisała, bardziej prawdopodobne jest, że kobiety nie nabrałyby wody w usta i stanęły w obronie krzywdzonych. Zasugerowała, że sytuacja dojrzała do przeprowadzenia praktycznych zmian. "Chodzi nie tylko o problem sprawiedliwości społecznej, o »równe możliwości«,...

3594

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]