Reklama

Dobra sprawa Złego

Dobra sprawa Złego

30.09.2019
Czyta się kilka minut
AKS Zły – demokratyczny, zarządzany wspólnie przez kibiców i sportowców klub ze Szmulek na warszawskiej Pradze, został właśnie uznany przez UEFA za najlepszy amatorski klub Europy.
I

I trudno się dziwić: Grassroots Awards Złemu (skojarzenie z Tyrmandem nieprzypadkowe) przyznano za promowanie równości i zapewnianie powszechnego dostępu do futbolu.

Założony w 2015 r. klub ma sekcję męską i kobiecą: mężczyźni wywalczyli awans do A klasy, kobiety do III ligi; niedawno powstała też drużyna koszykówki kobiet. Grają tu przedstawiciele różnych wyznań i narodowości, nikt nie pyta o orientację seksualną, organizuje się zajęcia sportowe dla uchodźców i niepełnosprawnych, na trybunach niedopuszczalne są przekleństwa i przemoc, w zarządzie – wybieranym i funkcjonującym na zasadzie wolontariatu – panuje parytet. Chce się kibicować! ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz, redaktor wydań specjalnych i publicysta działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w pisaniu o piłce nożnej i o stosunkach polsko-żydowskich. W redakcji od...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]