Reklama

Dobra Nowina

Dobra Nowina

17.05.2014
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Manili kardynał Tagle nazywany jest „Wojtyłą z Azji”.
K

Kardynał Tagle wspomina: „Kiedyś o. Peter Henriot tak przeczytał ewangelię o Kazaniu na górze: Błogosławieni bogaci, gdyż ich jest królestwo niebieskie, błogosławieni ci, którzy się śmieją, albowiem oni będą pocieszeni; błogosławieni dumni, gdyż oni odziedziczą ziemię; błogosławieni syci oraz ci, którzy nie pragną...«. Ludzie zaczęli z niepokojem szeptać, że to chyba nie jest Ewangelia. Wtedy przerwał i powiedział: więc wiecie, że to, co głoszę, nie jest Dobrą Nowiną. Jeśli tak, to teraz wysłuchajmy Dobrej Nowiny”.
Arcybiskup Manili kardynał Tagle(57 lat), nazywany jest „Wojtyłą z Azji”. Co tydzień w telewizji komentuje tekst niedzielnych czytań. Jest jednym z najpopularniejszych kardynałów na Facebooku – informuje wydawca książki. Niezwykłej, bo odbiegającej od stylu większości lektur pobożnych. Autor odkrywa w Ewangelii treści zawsze w niej obecne, lecz na ogół niezauważane. Książka jest opracowaniem jego rekolekcji i wykładów, ale stanowi logicznie skonstruowaną całość. Mówi o byciu chrześcijaninem w świecie zglobalizowanej kultury. Jest poszukiwaniem nowego sposobu istnienia człowieka i całej rodziny ludzkiej. Głoszona przez kardynała Tagle’a Dobra Nowina zachwyca i porywa.

Kard. Luis Antonio Gokim Tagle, „Ludzie Wielkiej Nocy”, przeł. Marek Chojnacki, Wydawnictwo WAM, Kraków 2014

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]