Reklama

Dobra Nowina

Dobra Nowina

17.05.2014
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Manili kardynał Tagle nazywany jest „Wojtyłą z Azji”.
K

Kardynał Tagle wspomina: „Kiedyś o. Peter Henriot tak przeczytał ewangelię o Kazaniu na górze: Błogosławieni bogaci, gdyż ich jest królestwo niebieskie, błogosławieni ci, którzy się śmieją, albowiem oni będą pocieszeni; błogosławieni dumni, gdyż oni odziedziczą ziemię; błogosławieni syci oraz ci, którzy nie pragną...«. Ludzie zaczęli z niepokojem szeptać, że to chyba nie jest Ewangelia. Wtedy przerwał i powiedział: więc wiecie, że to, co głoszę, nie jest Dobrą Nowiną. Jeśli tak, to teraz wysłuchajmy Dobrej Nowiny”.
Arcybiskup Manili kardynał Tagle(57 lat), nazywany jest „Wojtyłą z Azji”. Co tydzień w telewizji komentuje tekst niedzielnych czytań. Jest jednym z najpopularniejszych kardynałów na Facebooku – informuje wydawca książki. Niezwykłej, bo odbiegającej od stylu większości lektur pobożnych. Autor odkrywa w Ewangelii treści zawsze w niej obecne, lecz na ogół niezauważane. Książka jest opracowaniem jego rekolekcji i wykładów, ale stanowi logicznie skonstruowaną całość. Mówi o byciu chrześcijaninem w świecie zglobalizowanej kultury. Jest poszukiwaniem nowego sposobu istnienia człowieka i całej rodziny ludzkiej. Głoszona przez kardynała Tagle’a Dobra Nowina zachwyca i porywa.

Kard. Luis Antonio Gokim Tagle, „Ludzie Wielkiej Nocy”, przeł. Marek Chojnacki, Wydawnictwo WAM, Kraków 2014

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]