Reklama

Do Europy daleko

Do Europy daleko

30.10.2006
Czyta się kilka minut
Mieszkańcy gminy Gniezno założyli stowarzyszenie, żeby bronić się przed... urzędnikami.
G

Gmina Gniezno to trzydzieści wiosek okalających miasto. Bezpośrednie sąsiedztwo historycznej miejscowości oraz atrakcyjny teren: kilka jezior, przepływająca przez gminę rzeka i łagodne wzniesienia sprawiają, że chętnie osiedlają się tu "miastowi".

Kilka lat temu Jerzy Kałwak z Gniezna kupił działkę we wsi Wełnica. Gdy zdecydował się postawić na niej dom, poszedł do urzędu gminy, by poznać warunki zabudowy. Trafił na Krystynę D., kierowniczkę Referatu Planowania Przestrzennego, Infrastruktury Technicznej, Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska. - Pani D. zaczęła wybrzydzać na mój projekt i podała cenę swojego za minimum 3 tys. zł - opowiada Kałwak.

Kałwak na propozycję nie przystał i kupił gotowy projekt za 700 zł: - I wtedy zaczęły się schody. Pani D. uparła się, że dom nie może stać bliżej niż 15 metrów od drogi, co...

4509

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]