Reklama

Diabeł tkwi w języku

Diabeł tkwi w języku

21.05.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
m

mówią, że tkwię w szczegółach. Przez grzeczność nie zaprzeczam, ale szczerze mówiąc wolę ukrywać się w czymś zupełnie innym. Z reguły tkwię w języku.
Dla nauki i przykładu w poniższych akapitach wypisałem dla Ciebie kilkadziesiąt stwierdzeń i sformułowań, które zaczerpnąłem z czterech pierwszych stron świeżutkiego numeru pewnego periodyku. Nie muszę dodawać, że katolickiego. Dla lepszego efektu rzecz możesz recytować na głos. Bądź śpiewać pod wybraną melodię.
Artykuł pierwszy: Nie ma wolności. Wielomiesięczna batalia. Rugowanie. Układ. Zagwarantował przejęcie. Strzeże monopolu. Chaos medialny. Zjawisko groźne. Systematycznie i perfekcyjnie okłamywany. Zabawa w tolerowanie. Skończyć się katastrofą. Paść ofiarą. Reglamentowany dostęp do prawdy. Dyskryminacja. Technika w działaniach propagandowych. Mętna woda. Sprzeciw wobec wykluczania. Działania manipulatorskie. Odebranie...

3971

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]