Reklama

Ładowanie...

Dariusz Popiela: punkt zwrotny

Dariusz Popiela: punkt zwrotny

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Dariusz Popiela, kajakarz, medalista mistrzostw świata: „W miejscu, w którym przez lata trenuję, doszło do największej tragedii w historii Nowego Sącza. Bowiem na tych samych wałach, po których zasuwam z kajaczkiem, stały pokolenia sądeckich Żydów, które w sierpniu 1942 roku zostały tam zgromadzone po to, by w bydlęcych wagonach zostać wywiezionymi do obozu zagłady w Bełżcu”.
Dariusz Popiela / fot. Jacek Taran
Dariusz Popiela / fot. Jacek Taran

Posłuchaj

D

Dariusz Popiela jest kajakarzem górskim, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata, dwukrotnym mistrzem Europy. Zapoczątkował i prowadzi działania na rzecz upamiętnienia Żydów z Nowego Targu, ofiar zagłady 1942 roku. Powołał Fundację Rodziny Popielów CENTRUM, prowadzącą projekt „Ludzie, nie liczby”.

Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP
Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP

Fundacja Tygodnika Powszechnego jest producentem filmu dokumentalnego Wojciecha Szumowskiego „Ukos światła” o Dariuszu Popieli i jego projekcie imiennego upamiętnienia ofiar Zagłady „Ludzie nie liczby”.

Prosimy o Państwa pomoc i włączenie się do zbiórki funduszy na ukończenie filmu, prowadzonej na Facebooku pod adresem powszech.net/ukos

Tam znajdą też Państwo numer konta naszej Fundacji, na które można bezpośrednie wpłacić darowiznę na ten cel, wpisując w tytule przelewu „Ukos światła”.

Przypominamy, że darowizny na działalność pożytku publicznego Fundacji można odliczyć od dochodu podczas wypełniania PIT za dany rok.

Dziękujemy!

Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP
Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter