Reklama

Dariusz Popiela: punkt zwrotny

Dariusz Popiela: punkt zwrotny

21.06.2021
Czyta się kilka minut
Dariusz Popiela, kajakarz, medalista mistrzostw świata: „W miejscu, w którym przez lata trenuję, doszło do największej tragedii w historii Nowego Sącza. Bowiem na tych samych wałach, po których zasuwam z kajaczkiem, stały pokolenia sądeckich Żydów, które w sierpniu 1942 roku zostały tam zgromadzone po to, by w bydlęcych wagonach zostać wywiezionymi do obozu zagłady w Bełżcu”.
Dariusz Popiela / fot. Jacek Taran
Dariusz Popiela / fot. Jacek Taran

Posłuchaj

D

Dariusz Popiela jest kajakarzem górskim, czterokrotnym medalistą mistrzostw świata, dwukrotnym mistrzem Europy. Zapoczątkował i prowadzi działania na rzecz upamiętnienia Żydów z Nowego Targu, ofiar zagłady 1942 roku. Powołał Fundację Rodziny Popielów CENTRUM, prowadzącą projekt „Ludzie, nie liczby”.

Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP
Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP

Fundacja Tygodnika Powszechnego jest producentem filmu dokumentalnego Wojciecha Szumowskiego „Ukos światła” o Dariuszu Popieli i jego projekcie imiennego upamiętnienia ofiar Zagłady „Ludzie nie liczby”.

Prosimy o Państwa pomoc i włączenie się do zbiórki funduszy na ukończenie filmu, prowadzonej na Facebooku pod adresem powszech.net/ukos

Tam znajdą też Państwo numer konta naszej Fundacji, na które można bezpośrednie wpłacić darowiznę na ten cel, wpisując w tytule przelewu „Ukos światła”.

Przypominamy, że darowizny na działalność pożytku publicznego Fundacji można odliczyć od dochodu podczas wypełniania PIT za dany rok.

Dziękujemy!

Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP
Na planie filmu „Ukos światła” / fot. Jacek Taran dla TP

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz