Reklama

Czy polskie plaże są dla wszystkich

Czy polskie plaże są dla wszystkich

30.07.2019
Czyta się kilka minut
Kilometry po piasku, niteczka po niteczce – tak nazywali odcinki swojej trasy idący wzdłuż Bałtyku sympatycy kolejnej edycji projektu „440 km po zmianę”.
/ JAN RUSEK DLA „440KM PO ZMIANĘ”
W

Wszystko po to, by dokonać społecznego audytu dostępności polskich plaż. Chcieli sprawdzić, czy wejścia na plaże, które samorządy lokalne uznają za dostępne dla osób o ograniczonej sprawności, rzeczywiście takie są. Czy polskie plaże są dla wszystkich, pokaże raport Fundacji Machina Zmian. Zaczęło się osiem lat temu, kiedy w pierwszą samotną podróż wybrała się Sylwia „Nikko” Biernacka, pomysłodawczyni projektu. Zakończyło się świętowaniem podpisania listu intencyjnego pomiędzy Miastem Gdańsk a Fundacją Machina Zmian, z którego wynika, że w 2020 r. plaża w Brzeźnie będzie w pełni dostępna i spełni wymagania osób z różnego rodzaju potrzebami. Na zdjęciu Anna Rutz, ambasadorka projektu. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]