Reklama

Ładowanie...

Czwartej władzy umowy wiązane

27.07.2003
Czyta się kilka minut
W czasach recesji redagowaniem pism zajęli się pracownicy działów reklamy. Plaga ta dotyka zarówno ekskluzywnych magazynów, jak tytułów popularnych, wydawnictw ogólnokrajowych i regionalnych - alarmuje Anna Nalewajk w PRESS (7).
Z

Zwykle proceder wygląda tak: zainteresowany promocją swojego produktu klient kupuje w piśmie reklamę opatrując umowę warunkiem, że w gazecie ukaże się też - mniejszy lub większy - tekst poświęcony wyrobowi, firmie bądź marce. Więcej: najlepiej, jeśli artykuł taki opublikowany zostanie w numerze poprzedzającym druk reklamy bądź równolegle z nią. Najłatwiej zaobserwować to w prasie kobiecej - choćby w materiałach poświęconych kosmetykom i tzw. dobrom szybkozbywalnym. Pracownicy public relations podają przykłady tytułów, w których na stronach redakcyjnych pisze się wyłącznie o produktach wytwarzanych przez firmy systematycznie zamieszczające na stronach ogłoszeniowych reklamy, sponsorujące rozmaite dodatki bądź fundujące nagrody w konkursach dla czytelników.

Dochodzi do tego, że niekiedy przy omawianiu kontraktu reklamowego prócz pracownika działu reklamy pisma...

2693

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]