Reklama

Częstujemy Europę

Częstujemy Europę

02.07.2012
Czyta się kilka minut
Dzień dobry Państwu, nazywam się Adam Gessler. To dla mnie zaszczyt i honor dzielić się z Państwem moimi smakami.
fot. Grażyna Makara
O

Od lat przyjmuję gości w moich restauracjach, od lat stoję w drzwiach i nisko się gościom kłaniam, a teraz z moim gotowaniem trafiłem do Państwa domów.

Właściciel hotelu w Katowicach poprosił mnie, abym pomógł mu stworzyć restaurację. Myślałem o tym, kto mógłby ją w moim imieniu potem nadzorować. Wypisałem sobie rzeczy, które bezwzględnie odróżniają dobrą restaurację od byle jakiej. I kiedy tak pisałem sobie ten mój „dekalog restauracyjny”, nagle... eureka! Do każdego menu w hotelowej restauracji dołączę kartę z tymi wyróżnikami i to goście w moim imieniu będą wymagać nieustannie wysokiego poziomu. I wymagają.

Od pewnego czasu buduję w Warszawie, w Soho Factory, restaurację z wielką liczbą kuchni do wynajęcia. Będzie można zamówić produkty, zdecydować, czy będzie się gotować samemu, czy w towarzystwie i asyście profesjonalnego kucharza, i już można zapraszać gości, i...

2727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]